14/06/2024

Begaj: Mirënjohje për mbështetjen që Turqia i ka dhënë Shqipërisë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj i ka dërguar një telegram urimi me rastin e 100-vjetorit të Ditës së Shpalljes së Republikës së Turqisë, presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

“Në këtë ditë të shënuar për vendin tuaj vlerësoj me shumë kënaqësi, se marrëdhëniet e partneritetit strategjik midis dy vendeve tona kanë hyrë në një fazë të re e shumë dinamike, jo vetëm në dimensionin e dialogut politik, por edhe në çdo fushë të bashkëpunimit dypalësh”- shprehet Presidenti Begaj.

Presidenti shprehet besimplotë mbi të ardhmen e shkelqyer të marrëdhënieve midis dy vendeve të cilët gjithashtu shënojnë sivjet 100 vjetorin e marrёdhёnieve diplomatike, shprehje kjo e angazhimit tё pёrbashkёt qё nё krye tё herёs.

Begaj thekson se Republika e Shqipërisë dhe populli shqiptar çmojnë kontributin personal të zotit Erdogan dhe të Republikës së Turqisë për mbështetjen e vyer e të vazhdueshme. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...