28/05/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Shëndetësi

Këto janë ushqimet më të shëndetshme në botë

Edhe pse nuk ka një përkufizim të vërtetë të një superushqimi, këto janë zakonisht ushqime që luftojnë me sukses lloje të ndryshme sëmundjesh dhe...

A duhen përdorur antibiotikët kur jeni me grip?

Një nga sfidat më të mëdha të shëndetit global është përdorimi pa kriter i antibiotikëve. Një nga rreziqet më të mëdha që vijnë nga përdorimi...

Sa kafe duhet të pijnë në ditë personat që vuajnë nga tensioni i lartë

Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut duhet të tregojnë kujdes me kafenë sepse ajo mund të rrisë rrezikun e atakut në...

Këto janë ushqimet që pastrojnë veshkat

Besojmë e dini që veshkat janë përgjegjëse për largimin e mbetjeve nga trupi ynë. Nëse vuani nga presioni i lartë i gjakut, diabeti ose arteriet...

Sheqeri apo Kripa – cila dëmton më shumë shëndetin

Të gjithë e njohin shprehjen “gjella me kripë e kripa me karar” duke reflektuar nevojën për të ngrënë shëndetshëm, por pa e tepruar. Por kur...

Shpërthen Covid-19 në Kosovë, 763 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, mbështetur në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik në Kosovë, bënë të ditur se përgjatë 24 orëve të fundit,...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img