22/07/2024

Deklarata e Haxhiut për Kushtetuesën, Miftaraj: Reforma e dështuar në drejtësi është kontestuar edhe nga Komisioni i Venecias

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Pas deklaratës së ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut se Gjykata Kushtetuese është pengesë për jetësimin e reformave në drejtësi, ka reaguar Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD).

Miftaraj përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se Lëvijza Vetëvendosje (LVV) në rrugëtimin e saj e ka politikë dhe mision të identifikoj dhe targetoj armiq.
E për vitin 2024, për LVV-në siç tha ai armiku numër një i saj është Gjykata Kushtetuese.

“Target i lehtë për ta sulmuar, etiketuar dhe faturuar dështimet e keq qeverisjes së LVV-së në mbi tre vite në pushtet”.
E për vitin 2024, për LVV-në siç tha ai armiku numër një i saj është Gjykata Kushtetuese.

“Target i lehtë për ta sulmuar, etiketuar dhe faturuar dështimet e keq qeverisjes së LVV-së në mbi tre vite në pushtet”.
Jo kompetenca, arroganca dhe qëllimet e këqija janë sinonim i kësaj qeverie, fajin dhe dështimin e keni në mesin tuaj edhe pse po akuzoni e mallkoni të tjerët”, ka thënë Miftaraj. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...