28/05/2024

Deputetët e opozitës në Shqipëri përplasen me Gardën, Noka kapërcen rrethimin

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Në hyrjen kryesore të Kryesis së Kuvendit deputetët janë përplasur me Gardën e Republikës së Shqipërisë.

Deputetët e opozitës janë përjashtuar 10 ditë nga seancat plenare dhe Garda ka mbyllur dyert e kuvendit të Kryesisë.

Teksa kanë tentuar të hyjnë me forcë në ambientet e Kuvendit, deputetët e opozitës nuk ia kanë dalë, përveç Flamur Nokës, i cili kaloi sipër kangjellave.

I vetmi që kishte mundur të hynte në ambientet e Kuvendit ishte ish-kryeministri Sali Berisha, i cili nga brenda ambienteve, e cilësoi ngjarjen si një skandal pasi deputetët nuk po lejohen të futen në zyrat e tyre. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...