14/06/2024

Disa propalestinezë rrethojnë restorantin ku qëndronte kryeministri kanadez Trudeau

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Rreth 100 policë janë dërguar në një restorant ku po qëndronte kryeministri kanadez Justin Trudeau, pasi që rreth 250 demonstrues propalestinezë e kishin rrethuar restorantin.

Dy burra janë arrestuar mbi pretendimet për sulm ndaj policëve dhe pengim të kryerjes së detyrës zyrtare, derisa demonstruesit brohorisnin emrin e Trudeau duke valëvitur flamujt palestinezë e i kërkonin të bëjë thirrje për armëpushime mes Izraelit dhe Hamasit, transmeton Telegrafi.

“Të kesh turp, ke gjak në duar”, thoshin disa prej demonstruesve.

E policia ka arritur me sukses nga nxjerr nga restoranti kryeministrin kanadez, i cili për fat të mirë nuk ka pësuar ndonjë lëndim.\Telegrafi\

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...