28/05/2024

Erërat e fuqishme shkaktojnë disa dëme materiale në Deçan

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Erërat e fuqishme që kanë përfshirë rajonin e Dukagjiit, kanë shkaktuar disa dëme materiale në qytetin e Deçanit.

Drejtori për Mbrojtje, Shpëtim dhe Shërbime Publike, Izet Zenuni konfirmoi për Telegrafin se si pasojë e erërave janë shkaktuar disa dëme materiale.

“Gjendja është stabile për momentin. Ekipet janë në terren ndërsa janë shkaktuar disa dëme materiale”, tha ai.

Ndryshe, erërat e fuqishme kanë përfshirë edhe Shqipërinë dhe disa vende të Evropës Perëndimore, ku deri tani janë shënuar disa viktima./Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...