24/04/2024

Kurti pyet opozitën: Beogradi nuk nënshkruan më mua, aman tregoni si ja keni bërë që nënshkruante me ju

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kurti: Beogradi nuk nënshkruan më mua, aman tregoni qysh ja keni bo që nënshkruanet me PDK-në e LDK-në

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, po raporton para Kuvendit lidhur me takimet e fundit në Bruksel.

Ai tha se Beogradi nuk po nënshkruan marrëveshje më të, e që në të kaluarën me partitë opozitare PDK-në dhe LDK-në ka nënshkruar.

Kryeministri e pyeti opozitën se si ia kanë bëre që Beogradi nënshkruante dikur më ta. “Beogradi nuk është i interesuar të nënshkruajë më mua, Beogradi ka nënshkruar edhe me PDK-në edhe LDK-së. Aman tregoni qysh ia keni bo që nënshkruante me ju kallëzoni qysh ja keni bo, më 2013 e më 2015”, ka thënë Kurti para deputeteve./IndeksOnline/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...