24/06/2024

Filipinet goditen nga një termet nënujor me magnitudë 7.2

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Një tërmet i fuqishëm nënujor me magnitudë deri në 7.2 ballë ka goditur Filipinet.

Lëkundja, e cila zgjati disa sekonda, ndodhi rreth 26 kilometra larg Burias në majën jugore të arkipelagut, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA.

Shkencëtarët thanë se nuk pritej cunami, por banorët u këshilluan të ishin në gatishmëri për pasgoditje dhe dëmtime.

Nuk pati raportime të menjëhershme për viktima.

 

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...