21/07/2024

Vazhdojnë bombardimet e pamëshirshme kundër Gazës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Avionët luftarakë izraelitë dhe njësitë e artilerisë hapën zjarr në lagjet Sheikh Radwan, Tuffah dhe Shujaiyya si dhe në rrugën Jaffa, në qytetin e Gazës dhe në rajonin Nazale.

Në sulmet që ushtria izraelite ka kryer gjatë gjithë natës në pika të ndryshme të Rripit të Gazës nën bllokadë ka të vrarë dhe të plagosur.

Siç raporton Agjencia palestineze e lajmeve WAFA, të paktën 11 palestinezë janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur në “masakrën që forcat izraelite kanë kryer” në kampin e refugjatëve Jabalia në veri të Rripit të Gazës.

Thuhet se ushtria izraelite vazhdon bombardimin intensiv në Rripin e Gazës së bllokuar.

Avionët luftarakë izraelitë dhe njësitë e artilerisë hapën zjarr në lagjet Sheikh Radwan, Tuffah dhe Shujaiyya si dhe në rrugën Jaffa, në qytetin e Gazës dhe në rajonin Nazale.

Bëhet e ditur se ka pasur të vrarë dhe të plagosur si pasojë e sulmit të Izraelit ndaj kampit të refugjatëve Bureij në Deir al-Balah, si dhe ndaj një grupi të njerëzve të zhvendosur në qytetin Rafah në jug të Rripit të Gazës.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...