20/06/2024

Gërvalla: Sulmi i 24 shtatorit, dëshmon mbi kërcënimet e mëdha ndaj sigurisë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla, ka konfirmuar se do të jetë pjesë e takimit të ministrave të jashtëm të Ballkanit Perëndimor në Bruksel, nën drejtimin e shefit të diplomacisë evropiane, Josep Borrell.

Ajo përmes një postimi në platformën X, ka thënë se sulmi paraushtarak i Serbisë në Kosovë më 24 shtator ndryshon gjithçka dhe dëshmon urgjencën e përballjes me kërcënimet e mëdha të sigurisë.

“Për Kosovën dhe rajonin, sulmi paraushtarak i Serbisë i shtatorit 24 ndryshon gjithçka dhe dëshmon urgjencën e përballjes me kërcënimet e mëdha të sigurisë”, ka shkruar ajo.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...