29/05/2024

Izraeli sulmon një autokolonë mjekësore, të paktën 50 viktima – Izraeli thotë se aty kishte terroristë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Sky News ka verifikuar një video të një ambulance të dëmtuar rëndë dhe palestinezë të vrarë jashtë spitalit al Shifa në veri të Gazës.

Një mjek në spitalin Shifa ka pohuar se deri në 50 viktima janë sjell në spital.

Atef al-Kahlout, drejtor i spitalit, tha për Al Jazeera se “40 për qind e të vrarëve dhe të plagosurve në bombardimet janë fëmijë”.

Ndryshe, ai tha gjithashtu se gjeneratori kryesor i spitalit ka ndërprerë punën 48 orë më parë dhe se spitali ka një problem serioz me mungesën e stafit mjekësor. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...