17/06/2024

“Jam president, por jam edhe baba”,-J. Biden pas nisjes së gjyqit për djalin e tij

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Lufta e Hunter Biden me varësinë nga droga janë të njohura për publikun. Ai i ka diskutuar publikisht dhe ka shkruar për to në kujtimet e tij – zbulime që së shpejti do të shërbejnë si provë në gjyqin e tij dhe ushqim për konsum publik.

Joe Biden ka folur më parë publikisht për jetën e trazuar personale të djalit të tij. Në debatin e parë presidencial me Donald Trump në vitin 2020, ai tha se ishte “krenar” për djalin e tij të vetëm të mbijetuar.

“Djali im, si shumë njerëz që njihni në shtëpi, kishte një problem me drogën. Ai e ka kaluar atë. Ai e ka rregulluar atë. Ai ka punuar për të”.

Deklarata e tij vazhdon për të shprehur mbështetjen për djalin e tij, i cili mund të përballet me deri në 25 vjet burg për gjoja se ka gënjyer për varësinë e tij nga droga kur plotësonte dokumentet e sfondit për një blerje pistolete në vitin 2018.

“Si president, unë nuk bëj dhe nuk do të komentoj çështjet federale në pritje”, vazhdon ai. “Por si baba, kam dashuri të pakufishme për djalin tim, besim tek ai dhe respekt për forcën e tij”.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...