28/05/2024

Luftimet vazhdojnë në Gaza

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Sulmet izraelite kanë vazhduar në të gjithë Rripin e Gazës pas lajmeve se Izraeli dhe Hamasi kanë rënë dakord për një marrëveshje të ndërmjetësuar nga Katari për një armëpushim katër-ditor. Pauza në luftime nuk pritet të bëhet para të enjtes.

Këtu janë të lajmet e fundit mbi luftimet në Gaza:

Ka pasur raporte për sulme izraelite pranë spitalit Kamal Adwan në veri të Gazës.

Të paktën nëntë palestinezë u vranë dhe disa u plagosën në një sulm ajror izraelit në kampin e refugjatëve Nuseirat.

Disa njerëz u vranë gjithashtu në sulmin izraelit në zonën al-Falloujah në kampin e refugjatëve Jabalia në Gazën veriore.\Mesazhi.com\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...