19/04/2024

Në Gaza, deri më tani janë vrarë 8.800 fëmijë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Në mesin e 21.110 palestinezëve të vrarë nga forcat izraelite në Gaza, sipas Zyrës për Media në Gaza, rreth 6.300 janë gra.

Izraeli ka vrarë 8.800 fëmijë dhe 6.300 gra që nga fillimi i ofensivës në Gaza më 7 tetor, tha sot Zyra për Media në Gaza.

Në komunikatën e tyre thuhet se “numri i palestinezëve të vrarë që janë sjellë në spitalet në Rripin e Gazës që nga fillimi i luftës ka arritur në 21.110”.

“Gjatë 82 ditëve të luftës gjithëpërfshirëse gjenocidale, ushtria izraelite kreu 1.779 masakra, duke rezultuar në 28.110 dëshmorë dhe individë të zhdukur”, njoftohet më tej në raportin e zyrës për media.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...