19/06/2024

Pesë futbollistë nga Superliga pjesë e Kosovës për tri ndeshjet e nëntorit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e muajit nëntor.

Përzgjedhësi Primoz Gliha ka ftuar 23 futbollistë në grumbullimin e muajit nëntor.

Trajneri slloven në këtë grumbullim ka ftuar edhe pesë futbollistë nga klubet e Superligës së Kosovës.

Portieri i Dukagjinit, Kenan Haxhihamza, dyshja e Ballkanit, Lumbardh Dellova e Qëndrim Zyba dhe dyshja e Llapit, Ilir Krasniqi e Muhamet Hyseni janë lojtarët e Superligës që janë ftuar te Kosova.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...