15/06/2024

Prishja e kabllos lë pa rrymë afro 700 qytetarë të Prishtinës

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Për shkak të prishjes së një kablloje nëntokësore, rreth 700 konsumatorë të lagjes Dodona dhe përreth saj kanë mbetur pa furnizim me energji elektrike që nga mesnata e së mërkurës.

Këtë për klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i KEDS, Lulzim Krasniqi.

“Që nga orët e para të mëngjesit të sotëm, ekipet e KEDS-it kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku e kanë gjetur lokacionin e prishjes dhe tashmë po punojnë në rregullimin e saj”, ka thënë ai.

Krasniqi ka kërkuar mirëkuptimin e konsumatorëve duke shtuar se beson që sa më shpejt të gjithë të prekurve nga kjo prishje do t’u kthehet furnizimi i rregullt me energji elektrike.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...