22/07/2024

Shkon në 21.110 numri i palestinezëve të vrarë në Gaza

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë Ashraf al-Qudra tha se forcat izraelite vranë 195 palestinezë të tjerë në Rripin e Gazës në 24 orët e fundit.

Ai konfirmoi se, që nga 7 tetori, 21.110 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite. Numri i të plagosurve arriti në 55.243.

Sulmet ajrore dhe tokësore izraelite në Rripin e Gazës nisën pas një sulmi ndërkufitar nga grupi palestinez Hamas më 7 tetor. Prej atëherë për 82 ditë rresht enklava e rrethuar prej vitesh është shndërruar në një gërmadhë e ndërtesave të dëmtuara ose të shkatërruara.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...