29/05/2024

Shpërthim i fuqishëm në qytetin rus,sulmohet nga ukrainasit me dronë

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Në sulmin e dronëve ukrainas në Voronezh të Rusisë është lënduar një vajzë e mitur, së cilës i është dhënë ndihma mjekësore në vend, ka shkruar në kanalin e tij në Telegram guvernatori Aleksander Gusev.

“Sipas kolegëve tanë nga Ministria e Emergjencave, fëmija ka pasur nevojë për ndihmë mjekësore pasi në banesë kanë rënë copëza të një droni të rrëzuar. Vajza e lindur në vitin 2013 ka pësuar plagë në krahë, këmbë dhe qafë”, ka thënë ai.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...