14/04/2024

Turqi: Rrokulliset autobusi, humbin jetën 9 persona dhe 30 të tjerë janë të lënduar

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Në Aydincik në jug të Turqisë ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku, ku si pasojë një autobus me pasagjerë hungarezë është rrokullisur.

Nga kjo rrokullisje kanë humbur jetën nëntë persona dhe 30 tjerë janë lënduar.

Autobusi u rrokullis në Marmaris në juglindje të provincës Mardin.

Gjithqka ndodhi kur autobusi me plot pasagjerë u përplas në murin mbrojtës dhe u rrokullis.

Autoritetet turke kanë njoftuar se autoambulancat kanë dërguar me urgjencë të lënduarit në spital për trajtim.

E guvernatori i Mersinit, Ali Hamza Pehlivan, ka njoftuar se aksidenti ka ndodhur rreth 170 kilometra nga qendra e qytetit.

“I shprehi ngushëllime familjeve të vdekurve kurse të lënduarve u dëshiroj shërim të shpejtë”, tha Pehlivan. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...