15/07/2024

Siguria në Kosovë, KFOR-i me trajnim për kontrollin e turmave dhe trazira

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Njësia e Specializuar të KFOR-it ka mbajtur trajnim për kontrollin e trazirave dhe turmave.

Kështu bëhet e ditur në një njoftim të KFOR-it në Facebook.

“KFOR-i vazhdon të zbatojë mandatin e tij – bazuar në Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së të vitit 1999 – për të ofruar një mjedis të sigurt për të gjithë njerëzit që jetojnë në Kosovë.

KFOR-i është reaguesi i tretë i sigurisë, pas Policisë së Kosovës dhe misionit të BE-së për Sundimin e Ligjit (EULEX), me të cilët punojmë në koordinim të ngushtë”, thuhet në njoftim. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...