21/04/2024

Spitalet në Gaza vazhdojnë të sulmohen nga Izraeli

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Kompleksi Mjekësor Nasser, i cili ka katër spitale, pësoi goditje indirekte dhe direkte nga raketat izraelite.

Sipas Ministrisë palestineze të Shëndetësisë, të paktën tetë palestinezë u vranë në sulmet dhe dhjetëra u plagosën.

Kompleksi ka gjithashtu Spitalin e Fëmijëve al-Nasser, Spitalin e Specializuar al-Rantisi, Spitalin e Syve dhe Spitalin Psikiatrik.

Të paktën 16 nga 35 spitalet në Gaza janë jashtë shërbimit dhe 51 nga 72 klinikat e kujdesit shëndetësor parësor në enklavën e rrethuar janë mbyllur plotësisht. /Mesazhi.com\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...