28/05/2024

Steven Gerrard ka thënë se lojtari që dështoi te Liverpooli ishte më i mirë se Lionel Messi

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Steven Gerrard dikur këmbënguli se një lojtar që dështoi te Liverpooli ishte më i mirë se Lionel Messi. Argjentinasi fitoi Topin e tij të tetë të Artë në një ceremoni në Francë të hënën, për të forcuar më tej statusin e tij në mesin e lojtarëve më të mëdhenj të të gjitha kohërave.

Dhe ndërsa cilësitë gjeniale të argjentinasit ishin të dukshme që nga momenti kur ai bëri debutimin e tij të parë në Barcelonë 19 vjet më parë, ikona e The Reds pohoi në vitin 2010 se La Pulga nuk ishte aq i mirë sa Joe Cole.

Natyrisht, të kuptuarit prapa është një gjë e mrekullueshme, por komentet e Gerrard ishin edhe të çuditshme atëherë.

Pasi Cole nënshkroi për Liverpoolin, kapiteni i atëhershëm i Reds i tha revistës Match of the Day: “Messi mund të bëjë disa gjëra të mahnitshme, por jo gjithçka që mund të bëjë Joe, ai është i mahnitshëm.

“Ai na shokonte në stërvitje duke bërë truke me një top golfi që shumica e lojtarëve nuk mund t’i bëjnë as me top futbolli”.

Cole nuk e fitoi çmimin Lojtari i Vitit atë sezon. Në fakt, ai kishte një sezon të vështirë të parë në Liverpool përpara se të huazohej më pas te Lille.

Ndërkohë, Messi shënoi 53 gola në të gjitha garat teksa Barcelona vazhdoi të fitonte La Ligën, Superkupën e Spanjës dhe Ligën e Kampionëve, ndërsa ylli argjentinas fitoi Topin e Artë të dytë disa muaj pas komenteve të Gerrardit. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...