22/06/2024
- Advertisement -spot_img

TAG

sport

Granit Xhaka synon të shkruajë histori në EURO 2024 me Zvicrën

Pas një sezoni të parë sensacional në Leverkusen, në të cilin klubi fitoi titullin e parë të Bundesligës dhe fitoi Kupën e Gjermanisë, si...

Tre lojtarët më të vjetër që do të luajnë në Euro 2024

 Kush është lojtari më i vjetër që shkon në turne, mund të pyesni veten?Nëse supozoni se është 38-vjeç-9-muaj-e-6-ditësh- Luka Modric, e keni gabim. Mesfushori...

Pezullohet sërish ndërtimi i stadiumit të Gjilanit

Kanë kaluar plot shtatë vite dhe ende nuk ka përfunduar rregullimi i stadiumit të Gjilanit.Madje së fundmi një tjetër goditje ka marr renovimi i...

Sot zhvillohet ndeshja sportive mes Kosovës dhe Norvegjisë

Sot (e mërkurë) është në orar për t’u zhvilluar ndeshja miqësore e përfaqsuesve të Kosovës ndaj asaj të Norvegjisë.Dardanët do të luajnë sot në...

Transferimi i Kilian Mbappe në Madrid ka kushtuar 95 milonë euro

Transferimi i Kilian Mbappe në Madrid nuk është një veprim pa kosto edhe pse francezi u largua nga Parisi si futbollist në fund kontrate.Bëhet...

Latest news

- Advertisement -spot_img