22/06/2024

Tre lojtarët më të vjetër që do të luajnë në Euro 2024

të fundit...

- Advertisement -spot_img

 

Kush është lojtari më i vjetër që shkon në turne, mund të pyesni veten?

Nëse supozoni se është 38-vjeç-9-muaj-e-6-ditësh- Luka Modric, e keni gabim. Mesfushori i Real Madridit është vetëm i treti në listën e veteranëve që do të luajnë në Gjermani.

Megjithatë, janë legjendat e Los Blancos që dominojnë në podium, me vendin e dytë që do të jetë Cristiano Ronaldo, i cili do të jetë 39 vjeç, 4 muaj dhe 13 ditë kur të nisë rrugëtimi i Portugalisë në Euro.

Ish-mbrojtësi i Real Madridit, Pepe, zë vendin e parë, pasi do të jetë 41 vjeç, 3 muaj dhe 23 ditë kur të fillojë turneu.

Duhet të ketë diçka në ujin e Valdebebas – si mund ta shpjegoni ndryshe këtë jetëgjatësi të jashtëzakonshme?

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...