21/04/2024

Tërmeti i sotëm në Serbi me magnitudë 3.1 ballë të shkallës së Rihterit

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Sot në mëngjes, një tërmet më i fortë ka goditur Varvarin, sipas faqes së internetit të Institutit Sizmologjik të Serbisë.

Sipas raportimeve, tërmeti ka ndodhur në orën 06:25 dhe ka qenë me magnitudë 3.1 ballë të shkallës Rihter.

Siç raportojnë më tej mediat serbe, epiqendra e tërmetit ishte në Drenovac.

“… Tërmetet e këtij intensiteti nuk mund të shkaktojnë dëme në objektet në zonën epiqendrore”, thuhet në faqen e Institutit Republikan Sizmologjik të Serbisë. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...