16/04/2024

UNICEF: “Lufta ndaj fëmijëve” duhet të ndalet

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Zëdhënësi i Fondit të Kombeve të Bashkuara për Fëmijët (UNICEF), James Elder, tha se sulmet në jug të Gazës janë të paktën po aq të rënda sa ato në veri, duke theksuar nevojën që “lufta ndaj fëmijëve” të ndalet, transmeton Anadolu.

Elder ka shpërndarë një postim në platformën sociale “X” në lidhje me situatën dhe aktivitetet në Gaza, ku Izraeli po kryen sulme intensive.

Duke deklaruar se situata në Gaza po përkeqësohet për fëmijët dhe gratë, Elder tha: “Sulmet në jug të Gazës janë të paktën po aq të rënda sa ato në veri. Ne duhet të besojmë se mund të ndalojmë ‘luftën ndaj fëmijëve’. Heshtja është bashkëpunim”.

Në regjistrimin audio që publikoi në postimin e tij, Elder deklaroi se kishte bombardime intensive në jug të Gazës dhe tha: “Nuk mund të ndalem së menduari për 1,8 milion banorët në jug të Gazës”.\Mesazhi.com\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...