13/04/2024
- Advertisement -spot_img

Kategoria

Teknologji

Apple Watch Series 9 – një “vlerësim i fundit” për të

Apple së fundmi prezantoi gjeneratën e ardhshme të Watch Series 9. Edhe pse ky llogaritet përditësimi më i vogël që Apple ka lëshuar ndonjëherë, edhe...

Padia ndaj Google për diskriminimin e gjuhës shqipe, ku ndodhet procesi? Gjithçka nga intervista me Neshad Asllanin

Gjiganti teknologjik “Google” është paditur kohë më parë për diskriminim pasi nuk ka përfshirë gjuhën shqipe në listën e gjuhëve të mbështetura nga kjo...

Sot debuton Tesla Cybertruck

Kamionçina e shumëpritur e Tesla-s, Cybertruck pritet të bëjë debutimin zyrtar të enjten më 30 nëntor. Në këtë event, prodhuesi amerikan i automjeteve elektrike do...

WhatsApp po rikthen një veçori të cilën e kishte larguar një vit më parë

WhatsApp po rikthen për përdoruesit në ueb veçorinë “View once” për foto dhe video, një funksion i cili u largua një vit më parë...

Javen e ardhshme Gmail do të filloj fshirjen masive të llogarive të papërdorura

Deri në 2019-ën Google kishte 1.5 miliardë përdorues aktivë në mbarë botën dhe është një prej shërbimeve më popullore të e-mail-it. Google do të fillojë...

Shitjet e telefonave më në fund po rriten, pas dy vitesh

Në tetor, shitjet e telefonave të mençur në nivel global u rritën me pesë për qind, për herë të parë në 27 muaj. “Udhëheqësit e...

Lojtarët e Fortnite mund të dërgojnë audio kur raportojnë për abuzim në lojë

Epic ka prezantuar një mjet të ri për dokumentimin e sjelljeve toksike në video-lojën popullore Fortnite. Lojtarët tani kanë qasje në “raportimin zanor”, i cili...

Porsche në modelet e saj të ardhshme do të integrojë Google Maps si dhe aplikacione të tjera

Porsche do të integrojë Google Maps, Google Assistance dhe aplikacione të tjera nga Google Play në makinat e saj të ardhshme. Vendimi shënon një ndryshim...

Threads tha se Meta e dëboi nga Facebook-u dhe deshi t’ia blinte domainin

Threads Software Limited pretendon se juristët e Meta kanë bërë 4 përpjekje të ndryshme që prej Prillit 2023 për të blerë domainin threads.app të...

Turqia përgatit ligjin për kriptoasetet

Financial Action Task Force e vendosi Turqinë në listën gri në 2021. Turqia po përgatit një ligj të ri i cili mbulon kriptoasetet me synimin...

Më të fundit...

- Advertisement -spot_img