24/02/2024

Ngjarjet e mbrëmshme në Gaza

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Izraeli ka mbyllur Jeninin në më të madhen bastisje të ndodhur në Bregun Perëndimor të pushtuar. Qindra ushtarë izraelitë janë të përfshirë në bastisje, të mbështetur nga më shumë se 50 automjete të blinduara, duke përfshirë buldozerë, të cilët kanë shkatërruar rrugët.

Ish-kryeministri izraelit Ehud Barak bën thirrje për një qeveri të unitetit kombëtar “pa Netanyahun dhe të djathtën ekstreme”.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë John Kirby thotë se nuk ka asnjë provë që Hamasi po përdor robërit amerikanë si levë.

Ndihma që hyn në Gaza është “e pamjaftueshme për të plotësuar nevojat e gjera”, thotë OKB.

Ministri i Jashtëm i Kinës do të presë një takim të nivelit të lartë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së.

29 Nëntori shënon Ditën Ndërkombëtare të Solidaritetit me Popullin Palestinez, një ngjarje e respektuar zyrtarisht nga Kombet e Bashkuara.\Mesazhi.com\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...