18/07/2024

Sondazhi ngre shqetësime për shëndetin mendor të Biden

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Një sondazh i publikuar dje në SHBA zbuloi se 72 për qind e votuesve të regjistruar besojnë se presidenti amerikan Joe Biden nuk zotëron shëndetin mendor dhe kognitiv të nevojshëm për të shërbyer në krye të shtetit, transmeton Anadolu.

Sondazhi, i kryer nga CBS News/YouGov, vjen mes shqetësimeve në rritje nëse Biden është i aftë mendërisht për postin pas debatit të parë presidencial të mbajtur të enjten përpara zgjedhjeve presidenciale të nëntorit.

Sondazhi tregoi se 45 për qind e demokratëve besojnë se Biden duhet të tërhiqet nga gara presidenciale për shkak të shqetësimeve shëndetësore.

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...