24/02/2024

Sulme masive ajrore izraelite në kampin e refugjatëve Maghazi

të fundit...

- Advertisement -spot_img

Njerëzit shpresonin se do të kishte një de-përshkallëzim, por ne po shohim një rritje të sulmeve ajrore, thotë Hani Mahmoud nga Aljazeera.

Njerëzit janë bllokuar në këtë rrip të vogël toke dhe presin të vdesin.

Gjatë natës, ne pamë granatime të vazhdueshme të artilerisë, veçanërisht në pjesën jugore të Khan Younis. Kjo është shumë afër Rafahut. Mund të dëgjonim çdo sulm ajror.

Në vetë Rafah, një shtëpi u shënjestrua në distriktin lindor al-Junaynah në orët e para të mëngjesit. Kjo lagje ka qenë vazhdimisht në shënjestër dhe një e katërta e saj është shkatërruar.

Ne po dëgjojmë gjithashtu raporte për bombardime ekstreme në vazhdim në Gaza qendrore. Brenda 15 minutave të fundit, pati sulme masive ajrore brenda dhe përreth kampit Maghazi, si dhe në kampin e refugjatëve Bureij më herët.\mesazhi.com\

- Advertisement -spot_img

Me te lexuarat...

- Advertisement -spot_img

Lajmet tjera...