22/06/2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Kosova

Granit Xhaka synon të shkruajë histori në EURO 2024 me Zvicrën

Pas një sezoni të parë sensacional në Leverkusen, në të cilin klubi fitoi titullin e parë të Bundesligës dhe fitoi Kupën e Gjermanisë, si...

Sot fillon turneu ndërkombëtar në pingpong “PrishtinaOpen2024”

Sot (e premte) do të fillojë edhe zyrtarisht turneu i pingpongut “Prishtina Open Table Tennis International Tournament 2024” që do të mbahet për tri...

Grupi i vajzave nga Kosova e Shqipëria në një grup në Kampionatin Evropian

 Është hedhur këtë të premte në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës shorti për raundin e parë kualifikues të Kampionatit Evropian U-17 për...

FMN-ja parasheh rritje ekonomike prej 3.8 për qind në Kosovë

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) parashikon rritje ekonomike në Kosovë për 3.8 për qind në vitin 2024.Sipas FMN-së, inflacioni është ngadalësuar ndjeshëm, duke arritur në 2 për...

Sot zhvillohet ndeshja sportive mes Kosovës dhe Norvegjisë

Sot (e mërkurë) është në orar për t’u zhvilluar ndeshja miqësore e përfaqsuesve të Kosovës ndaj asaj të Norvegjisë.Dardanët do të luajnë sot në...

Komiteti Olimpik i Kosovës ka shënuar Ditën Botërore të Sportit dhe Ambientit

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, kanë shënuar të martën 5 qershorin, Ditën Botërore të Sportit dhe Mjedisit.Qëllimi i...

Latest news

- Advertisement -spot_img